pondelok, 17. máj 2021

Otvárame detské ihriská na diaľničných odpočívadlách

Pre všetkých motoristov cestujúcich spolu so svojimi najmenšími ratolesťami máme výbornú správu. Od pondelka 17. mája sú otvorené všetky detské ihriská na diaľničných odpočívadlách v správe našej spoločnosti.

Odpočinúť si je dôležité. Obzvlášť keď cestujete autom a veziete so sebou deti túžiace po hre a zábave. Naše odpočívadlá sú preto vybavené detskými ihriskami pre tých najmenších a fit zónami pre väčšie deti a dospelých. S príchodom teplého jarného počasia, ako aj vďaka postupnému uvoľňovaniu preventívnych protipandemických opatrení, ich opäť sprístupňujeme širokej motoristickej verejnosti.

 

Aby ste sa na našich ihriskách cítili príjemne a bezpečne, pravidelne upratujeme ich priestory, čistíme, dezinfikujeme dotykové plochy a kontrolujeme opotrebovanie zariadení jednotlivých herných zostáv. Na všetkých ihriskách a fit zónach prebehla v uplynulých dňoch hlavná ročná kontrola, pozostávajúca z vizuálnej a mechanicko-funkčnej previerky. Pomocou meracích zariadení sme premerali sklon šmýkačiek, otvory lanových sietí a ostatné priestory medzi jednotlivými komponentami detských ihrísk. Kladieme veľký dôraz na to, aby naše detské ihriská a fit zóny spĺňali všetky príslušné predpisy a boli v dobrom technickom stave.

 

Kultivované prostredie, čistota a bezpečnosť sú našou najvyššou ambíciou pre príjemný pobyt každého motoristu. Pri vstupe na každé detské ihrisko máme umiestnený prevádzkový poriadok. Dozviete sa z neho nielen to, že zvieratká na toto miesto nepatria, ale nájdete v ňom aj ďalšie užitočné informácie ako sa na detskom ihrisku správať a aké opatrenia je potrebné dodržiavať.

 

NDS na svojej diaľničnej sieti spravuje celkovo 78 odpočívadiel. Na 25 z nich sú umiestnené detské ihriská, 14 je vybavených fit zónou a na niektorých odpočívadlách sme vyčlenili aj plochy určené na venčenie domácich miláčikov. Vďaka tomu sa môže z oddychu tešiť celá rodina. Motoristom s deťmi odporúčame navštíviť napríklad ľavostranné odpočívadlá Považská Bystrica a Batizovce, na ktorých nájdete jedny z najkrajších detských ihrísk.